Właściciel MTV stawia na najmłodszych widzów. Metamorfoza jednego z kanałów

Stacja Nickelodeon HD przekształciła się w Nicktoons. Wraz ze zmianą nazwy zmienił się docelowy odbiorca.

Nickelodeon HD i jego następca należą do międzynarodowego koncernu Viacom International Media Networks – tego samego, który w swoim portfolio ma między innymi MTV i Comedy Central. Od czwartku stacji Nickeloden HD już nie znajdziemy, bo Viacom zdecydował, że czas na “odmłodzenie” tego programu.

Na jego miejscu pojawił się Nicktoons. To stacja kierowana do dzieci w wieku 4-10 lat, w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, która nadawała z myślą o odbiorcach mających od 4 do 12 lat. Na kanale będą emitowane tylko filmy animowane, między innymi “Sponge Bob” i “Bunsen, ty bestio”.

Nie oznacza to, że o kilka lat starsi widzowie nie znajdą w ofercie Viacomu nic dla siebie. Koncern ma bowiem jeszcze dwie stacje tego typu – Nick Jr. dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat i Nickelodeon – nadający dla odbiorców w wieku od 4 do 15 lat. Warto podkreślić, że Nickelodeonu nie można mylić z działającym do środy Nickelodeonem HD, bo były to dwie różne stacje.

Artykuł ze strony: https://finanse.wp.pl/wlasciciel-mtv-stawia-na-najmlodszych-widzow-metamorfoza-jednego-z-kanalow-6221024122558081a