28 kwietnia 2015

Cyfrowy Polsat, Orange czy nc+? co wybrać?

To pytanie, pojawia się prawie co dziennie 🙂 jaką telewizje – antenę zamontować? co wybrać? co jest lepsze ? Postaram się w kilku słowach, opisać , na co warto zwrócić uwagę, natomiast ostateczna decyzja należy do Ciebie 🙂

1. Przy wyborze operatora,  kluczową sprawą jest oferta programowa. Aktualna oferta programowa jak i promocje dostępne są na stronach konkretnych platform:

Strona www:
Cyfrowy Polsat

Strona www:
ncplus
Strona www:
Orange

Niezależnie, na co się zdecydujesz, antena satelitarna, zamontowana przez naszą Firmę, będzie współpracowała z każdą w/w ofert.

2. Dekoder. Wraz z rozwojem cyfrowej telewizji, zmienia się też sprzęt służący do jej odbioru. Obecne odbiorniki, oprócz tego, że umożliwiają oglądanie telewizji, posiadają wiele dodatkowych funkcji, np. możliwość nagrywania, za pomocą wbudowanego dysku twardego, słuchania rozgłośni internetowych czy też oglądania VOD – filmów na życzenie.

Obecnie NC+ oraz Cyfrowy Polsat udostępniają możliwość oglądania Telewizji na kilku telewizorach w ramach usługi Multiroom. Tutaj również warto się nad tym zastanowić, by każdy domownik był od siebie niezależny.

Uwaga !! w przypadku wyboru nc+, proszę pamiętać, iż dekodery oprócz podłączenia do anteny satelitarnej, muszą być ze sobą dodatkowo połączone za pomocą złącza LAN ( kabel internetowy ). Nie zawsze jest możliwość poprowadzenia kolejnego przewodu, więc  wtedy stosujemy rozwiązania bezprzewodowe.

Decydując się na Orange,  ( na dzień 28.04.2015 ) nie ma możliwości skorzystania z usługi Multiroom – tutaj mamy tylko jako opcje dodatkową bezpłatną cyfrową telewizję naziemną.

Nasi Klienci często zamiast ( lub dodatkowo ) wykorzystują dostęp do bezpłatnej cyfrowej telewizji naziemnej – aktualna oferta dostępna jest na naszej stronie w ramach ” usługi Multiroom”.

Niezależnie od wybranej konfiguracji, jesteśmy w stanie wykonać dowolny montaż anteny, ustawienie anteny, czy też modernizacje istniejącej już instalacji antenowej.